17 júl

Ktoré palivo je vhodné pre mimoriadne situácie

Výpadky prúdu a iné mimoriadne situácie môžu opustiť váš dom bez svietidiel alebo vykurovania. Je zrejmé, že to môže byť vážny problém, najmä v noci a počas chladného počasia. Malé zásoby fľaškového plynového paliva alebo tuhého paliva vám môžu pomôcť s akoukoľvek krízou, pretože tieto palivá môžu byť použité na poskytovanie svetla a tepla, a to aj vtedy, keď je elektrická energia vonku. Ale ktoré palivo je najlepšie pre núdzové situácie?

Mali by ste mať vo svojom dome niekoľko fľaštičiek s plynom Calor v prípade, že dôjde k výpadu elektrickej energie, alebo by ste mali mať niekoľko vreciek z uhlia? Môžete sa dokonca pýtať, či drevo z dreva je správne núdzové palivo pre vás. Samozrejme, každá alternatíva pohonných hmôt má svoje jedinečné výhody a nevýhody. Pozrime sa na niektoré z hlavných možností v dnešnom blogu, aby ste mohli urobiť kvalifikované rozhodnutie.

1. Plyn

Fľašený plyn je neuveriteľne silné a efektívne palivo. Malé množstvo môže priniesť veľa tepelnej energie a môže trvať dlhú dobu. To je veľmi užitočné v situáciách, keď je napájanie dlhší čas vypnuté. Napríklad, ak žijete v odľahlej oblasti a môžete mať výpadky elektrickej energie, ktoré trvajú niekoľko dní namiesto hodín, plyn je ideálnym palivom. Avšak, zatiaľ čo plyn poskytuje veľa tepla, neposkytuje veľa osvetlenia. V dôsledku toho nemusí byť tou najlepšou voľbou, ak potrebujete palivo, ktoré môže v prípade núdze osvetliť váš dom.

2. Drevo

Drevo nie je najlepším palivom pre dlhotrvajúce mimoriadne udalosti a dlhotrvajúce výpadky elektrickej energie. Nie je to tak efektívne ako plyn, takže potrebujete veľa, aby ste zabezpečili svetlo a teplo po dlhšiu dobu. Avšak, ak potrebujete iba núdzové zásobovanie paliva na niekoľko hodín, drevo je perfektné. Ohňostroj poskytuje teplo aj osvetlenie, čo znamená, že počas krízy nebudete vychladnúť a nebudete sa musieť obávať, že nebudete môcť vidieť správne. Dokonca má príjemnú prirodzenú vôňu.

3. Uhlie

Uhlie môže pri spaľovaní poskytnúť viac tepla ako drevo a často trvá dlhšie. Nie je to však tak efektívne ako plyn a nevyrába toľko svetla ako drevo. Ak potrebujete núdzové palivo, ktoré bude trvať dlhšie ako drevo a produkuje o niečo viac osvetlenia ako plyn, uhlie je zvyčajne najlepšou voľbou.